A T R I P

Dominikánska Republika

 • Home
 • Dominikánska Republika
images
GOLF DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA

Nové zážitký Vás očakávajú

Dominikánska republika

  Dominikánska republika je unikátne miesto (aj) pre golfistov. Nespornou výhodou je, že ak sa vyberiete kamkoľvek, na golf to nebudete mať vôbec ďaleko. Obľúbenými časťami sú napríklad oblasť Punta Cana, Casa de Campo. Asi najlepším ihriskom je Teeth of the Dog. Slávny architekt tu vykúzlil hotový klenot, ktorý patrí do prvej dvadsiatky naj golfových ihrísk sveta.

Santo Domingo

  Mesto ktoré má hneď niekoľko amerických prvenstiev. Prvá katedrála, prvá nemocnica, prvá univerzita, … Vstupná brána a mesto, ktoré na vašej poznávacej ceste naprieč ostrovom nemôžete a ani nechcete vynechať. Pýši sa tiež svojou históriou. Je to prvé mesto „Nového sveta“ po objavení Ameriky Krištofom Kolumbusom.

Južné Pobrežie A La Romana

  Okolie jedného z najväčších miest DR je bohaté na niekoľko zaujímavých lokalít. Unikátny skanzen, kde sa autenticky prenesieme do obdobia pred 500 rokmi. Po prejdení niekoľkých desiatok kilometrov sa presunieme v čase ešte o niekoľko storočí pred príchod Krištofa Kolumba. Konkrétne v Jaskyni zázrakov. Prírodným klenotom tejto lokality je ostrov Saola, ktorý preslávila firma Mars. Fotografiu z ostrova Saola môžete vidieť aj v našich obchodoch na čokoládach Bounty.

Južné Pobrežie A La Romana

  nedotknuté rajské modré lagúny uprostred tropického lesa, úchvatnými plážami s nádherne čistou vodou na brehu Atlantiku alebo historickým príbehom prepleteným nielen s Krištofom Kolumbom. Tento ostrov si jednoducho musíte zamilovať.

Južné Pobrežie A La Romana

  Zamierte do hlavného mesta Santo Domingo, do najstaršej koloniálnej osady v Amerike. Centrum mesta je známe svojou koloniálnou architektúrou a nájdeme tu aj najstarší kresťanský chrám v Amerike. Spoznajte život indiánov a zistíte o čo všetko ich pripravil a zároveň obohatil príchod Krištofa Kolumba. Cesta tropickým rajom so zaujímavými príbehmi bude pre každú vekovú kategóriu určite strhujúca a prekvapivá.

Južné Pobrežie A La Romana

  Hlavná sezóna je v Dominikánskej republike od decembra do apríla, kedy je počasie príjemne slnečné a nie sú tu tak silné horúčavy. To je zároveň obdobie, kedy je možné vybrať sa pozorovať veľryby.

Južné Pobrežie A La Romana

  Miestna krajina však ponúka veľkú rôznorodosť. Možno tu obdivovať vysokohorskú púšť, tropické pralesy, močiare i savany. Uprostred krajiny sa tiahne pohorie Cordillera Central s najvyšším vrchom v celej karibskej oblasti – Pico Duarte (3 175 m n. m.).

Južné Pobrežie A La Romana

  Unikátne sú tropické jaskynné lagúny Los Tres Ojos. Nočný život sa sústreďuje hlavne na promenáde Malecón, ktorá je lemovaná pôsobivými palmami. Polostrov Samana má pobrežie pokryté nádhernými piesočnými plážami a v zimnom období je hlavným miestom pozorovania migrujúcich veľrýb.

Južné Pobrežie A La Romana

  Je však nevyhnutné dbať na dôslednú hygienu. Piť sa odporúča iba balenú vodu. Nekonzumovať tepelne nespracované potraviny, vrátane šalátov, morských plodov a ovocia. Do nápojov nepoužívať kocky ľadu a podľa možnosti stravovať sa iba v reštauráciách turistických stredísk, ktoré majú dostatočné podmienky pre bezpečné spracovanie potravín.

Južné Pobrežie A La Romana

  Pri vstupe do Dominikánskej republiky je nutné mať platný cestovný pas. S krajinou platí obojstranná vízová povinnosť, avšak pri cestovaní za účelom turistiky postačuje namiesto víz zakúpenie turistickej karty priamo na letisku po prílete.
CESTOVANIE GOLFOM

Naša ponuka

1 dohodou

5* Lighthouse Golf & SPA Hotel, a nekonečné možnosti golfu.

2 dohodou

5* Lighthouse Golf & SPA Hotel, a nekonečné možnosti golfu.

3 dohodou

Exkluzívne vily, bazén, jacuzzi, všetko vybavenie, Wifi, gril , tenisový kurt.

4 dohodou

5* hotel, All inclusive, Golf – La Cana Golf, Corales golf, VIP servis.

OBJAVTE GOLFOVÉ BLAHO

Vaša vysnívaná golfová destinácia, len pre Vás.

image