A T R I P

Omán

images
GOLF OMÁN

Nové zážitký Vás očakávajú

Omán

  Keď sa povie Omán, tak si mnohí z nás predstavia exotiku so všetkým, čo k tomu patrí. Omán je však aj neuveriteľne zaujímavou golfovou destináciou. Pri hre si môžete vychutnať napríklad aj pohľad na Ománsky záliv. Neukrýva v sebe len piesok, ale aj tradície, historické mestá a ako bonus si k tomu pripočítajte milých ľudí a skvelé jedlo. Nielen na golfových ihriskách, ale všeobecne. Ak ste vášnivý golfista a rozmýšľate nad spojením príjemného pobytu s hrou golfu, radi vám poradíme!

Tradície

  Tradície a tradičný spôsob života sa z dnešného moderného a rýchleho sveta akosi vytrácajú a ani Omán nie je výnimkou. Pulz života je tu však pomalší, a preto ich ešte stále stihnete. Medzi najtradičnejšiu vôňu Ománu patrí kadidlo. Z Dofaru pochádza najkvalitnejšie na svete a stretnete sa s ním všade. Vojdete do hotela, na ulicu alebo na trhovisko a táto starobylá a vzácna vôňa vás bude sprevádzať. Ak sa jej neviete nabažiť vydajte sa do soukov v muskatskom Mutrahu či v Salalahu, kde nájdete obchodíky špecializujúce sa práve na kadidlo.

Krása

  V krajine nájdete Kadidlovú cestu, kadidlovú vodu na pitie či dokonca kadidlo na žuvanie. Tradície dokonale nasiakli vôňou kadidla a jeho vôňa vám už Omán navždy bude pripomínať. Chandžár (teda dýka) je národným symbolom a kedysi nesmela chýbať u žiadneho muža. Medzi najkrajšie ománske miesta patrí pohorie Jebel Achdar, teda Zelené hory. Dvíhajú sa v centrálnej časti krajiny a okrem toho, že sa v nich viete poprechádzať, pohľadať dokonalé panoramatické vyhliadky, nájdete tu aj niekoľko maličkých, fotogenických dediniek či mestečiek, kde čas prestal existovať.

Filmová krajina

  Netreba si nechat ujsť miesta ako Al Hamra alebo Misfat al-Abriyeeh, kaňony, akými sú Wadi Shab, Wadi Tiwi alebo Wadi Ghul. Arabský polostrov je synonymom púšte. Podľa mnohých je púšť jediné, čo tu môžete vidieť, no vy už viete, že to nie je pravda. Ak ste milovníci opustených miest a púští, tak aj na vás Omán myslí a má v zálohe najkrajšiu púšť široko ďaleko. Jej meno je Wahiba Sands. Malé, púštne mestečká s osobitou atmosférou a keď sa stratia, ocitnete sa uprostred prázdnej krajiny z ktorej sa dvíhajú nádherné, zlatisté, pieskové duny. Kde tu sa objaví ťava alebo stádo tiav a ak chcete uloviť zážitok, vyberte sa hore na najvyššiu dunu v okolí, sadnite si do teplého piesku a počkajte tu západ slnka, kedy sa celá krajina príjemne sfarbí.

Ludia a krajina

  Ománci sú milí ľudia, ponúknu Vám pohárik obľúbeného čaju s mliekom či kávu s kardamónom. Ak prechádzate cez malé dedinky, ľudia sa vám zdravia, prípadne vás ponúknu datľami z vlastnej oázy. Ománska kuchyňa je tiež lákadlom a na svoje si prídu milovníci arabských chutí a korenín. Medzi zaujímavé jedlá patrí Mandi z ryže a jahňacieho mäsa alebo Shuwa, kde je jahňacie ochutené klinčekmi, škoricou, kmínom či muškátovým orechom a napokon sa dusí v hlinenej jame pod zemou. Exotikou dýcha aj datľový chlieb Muradhaf, ománska halva z Nizwy alebo dúšok kadidlovej vody.

Bezpečnosť

  Omán je prototypom bezpečnej krajiny. Nie nadarmo sa o nej hovorí ako o najbezpečnejšej arabskej či islamskej krajine na svete. Je tu bezpečné túlať sa aj večerným Muskatom, vziať si taxík…niekoľko skrytých trhov, kde nájdete veru kadečo. Sú plné šikovných umelcov a remeselníkov, predávajúcich farebné šály, koberce, strieborné a beduínske šperky. Najlepší z nich je Mutrah Souk.
CESTOVANIE GOLFOM

Naša ponuka

1 dohodou

4* hotel Crowne Plaza (hotel pri mori), polpenzia

2 dohodou
3 dohodou

5* hotel Grand Hyatt, polpenzia

OBJAVTE GOLFOVÉ BLAHO

Vaša vysnívaná golfová destinácia, len pre Vás.

image