A T R I P

GOLF OMÁN, Muscat Hotel Crowne Plaza 4*

images
Image
  • 4* hotel Crowne Plaza (hotel pri mori), polpenzia
  • privátne transfery z/na letisko
  • golf: Al Mouj Golf, Ghala Golf, La Vie Golf
  • 1/2 denná prehliadka Muscatu so sprievodcom
  • transfery na/z golf. ihriská

Cena : na vyžiadanie

Cena nebude zahŕňať:

Letenky VIE-MUS-VIE

Vstupné víza, cca 50,- eur / os.

Cestovné poistenie

VIP fast track na letisku.    cca 100,- USD/os.

Hotel Crowne Plaza patří sa nachádza na úbočí Ománskeho zálivu. Hotel má vlastnú zátoku, saunu a 2 vonkajšie bazény. Hotel je vzdialený cca 11km od centra Muscatu, cca 8 km od nákupního strediska Grand Mall, letisko v Muscatu je vzdialené cca 24 km. V okolí se nachádzajú zaujímavé turistické ciele ako Mešita Sultána Kábuse, Národná opera, Palác Al Alam a trh Muttrah Souq. Hosťom sú k dispozíci restaurácia a bary, konferenčná miestnosť, posilňovna, dva bazény, slnečníky, osušky a lehátka zdarma, bar u bazénu. Bezplatná Wi-Fi je vo všetkých priestoroch. Bar u bazénu a Duke’s Bar (otvorený od nedele do štvrtka 12:00 – 01:00, piatok 14:00-01:00) je zariadený v štýle klasického anglického pubu, kde se podávajú rôzne koktejly.

Izby

Všetky izby sú moderne a vkusne zariadené a vybavené klimatizáciou, kúpelňou s WC, SAT TV, telefonom, minibarom, trezorom, setom na prípravu kávy alebo čaju, WiFi připojenie zdarma. Standardné izby sú bez balkónu s výhľadom na mesto.

Pláž

Hotel se nachádza priamo u súkromnej pieskovej pláži, prístupnej po schodoch.

Miestny čas: +3 hodiny
V Ománe je voľno v piatok a v sobotu, nedeľa je pracovná.
Cez deň je teplo do 28 st., večer chladnejšie.
 
Podmienky vstupu:
 

Pri ceste do Ománu potrebujete ománske vízum a platný cestovný pas. Ten musí byť platný ešte minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny a odporúčam vám, aby ste mali minimálne jednu voľnú dvojstránku, prípadne radšej tri voľné strany. Pozor na technické a kalendárne mesiace. Pas musí byť platný do konca mesiaca, kedy uplynie 6 mesiacov od konca platnosti dokladu.

Do Ománu sú potrebné víza,  získate ich jednoducho po prílete alebo si rovno podajte pohodlne online vízum: Formulár na vyplnenie ománských víz
Online víza vypĺňajte minimálne týždeň pred plánovaným príletom do Ománu. Pri vypĺňaní formuláru majte pripravenú aj vašu digitálnu fotografiu, ktorú nahráte do systému.

Po zaregistrovaní sa do systému, výbere typu víz a zadaní osobných údajov je žiadateľ vyzvaný zaplatiť vízum platobnou kartou a následne obdrží potvrdenie na zadaný email.

Peniaze:

Domácou menou je ománsky rial – OMR. Je treťou najsilnejšou menou na svete.

Celá krajina je veľmi rozvinutá a v turistických oblastiach na veľa miestach zaplatíte platobnou kartou (menej sú akceptované American express, Diners a podobne). Najviac pochodíte s kartami typu VISA, Master a Maestro. Pokiaľ sa vydáte do tradičnejších oblastí a mimo turistických atrakcii, budete potrebovať miestnu hotovosť. Peniaze v mestách vyberiete z bankomatu, alebo vo väčších mestách a na letiskách vymeníte v zmenárňach. Väčšina hotelov Vám je schopná peniaze vymeniť, poväčšine v menej výhodnom kurze.

Bankovky majú v nominálnej hodnote 1, 5, 10, 20 a 50 riálov, ale aj 100 a 500 baisa. Nájdete tu aj mince v hodnote 5, 10, 20 a 50 baisa. 1 riál sa skladá z 1000 baisa. Slovo rial pochádza z portugalského výrazu real pre menu platnú počas objaviteľských ciest portugalských moreplavcov. Baisa, alebo paisa je výraz označujúci peniaze alebo bohatstvo vo všeobecnosti vo viacerých krajinách Ázie.

Image
OBJAVTE GOLFOVÉ BLAHO

Vaša vysnívaná golfová destinácia, len pre Vás.

image