A T R I P

GOLF OMÁN, Muscat Hotel Grand Hyatt 5*

images
Image
  • 5* hotel Grand Hyatt, polpenzia
  • privátne transfery z/na letisko
  • golf: Al Mouj Golf, Ghala Golf, La Vie Golf
  • 1/2 denná prehliadka Muscatu so sprievodcom
  • transfery na/z golf. ihriská

Cena : na vyžiadanie

 

Cena nebude zahŕňať:

Letenky VIE-MUS-VIE

Vstupné víza, cca 50,- eur / os.

Cestovné poistenie

VIP fast track na letisku

Hotel Grand Hyatt sa nachádza priamo na piesočnej pláži Al Qurm a ponúka ubytovanie v priestranných izbách s balkónmi, z ktorých sa naskytá panoramatický výhľad na Ománsky záliv. Niektoré izby majú výhľad na pohorie Hajar. Všetky klimatizované izby v hoteli Grand Hyatt sú zariadené vo svetlých farbách a majú priestranné kúpeľne. Pre vaše pohodlie máte v nich k dispozícii župany a papuče. Hotel Grand Hyatt má 4 vlastné reštaurácie. V reštaurácii Mokha Café si pochutíte na jedlách pôvodnej arabskej kuchyne, zatiaľ čo v strešnej reštaurácii s výhľadom na Ománsky záliv sa podávajú špeciality z grilu. V čajovom bare Sirj ochutnáte tradičné arabské kávy a čaje. Navštíviť môžete tiež bar JBB Place s klavírnou hudbou a ponukou nápojov. Súčasťou hotela Grand Hyatt je nákupné centrum, kde nájdete ománske striebro, hodinky a parfumy. Za nákupmi môžete vyraziť aj do obchodnej štvrte Shatti Al Qurm vzdialenej len 8 km. V kozmetickom centre hotela Grand Hyatt sa môžete objednať na masáže, manikúru a iné ošetrenia. K dispozícii máte taktiež bazén s regulovanou teplotou vody.

Miestny čas: +3 hodiny

V Ománe je voľno v piatok a v sobotu, nedeľa je pracovná.

Cez deň je teplo do 28 st., večer chladnejšie.

Podmienky vstupu:

Pri ceste do Ománu potrebujete ománske vízum a platný cestovný pas. Ten musí byť platný ešte minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny a odporúčam vám, aby ste mali minimálne jednu voľnú dvojstránku, prípadne radšej tri voľné strany. Pozor na technické a kalendárne mesiace. Pas musí byť platný do konca mesiaca, kedy uplynie 6 mesiacov od konca platnosti dokladu.

Do Ománu sú potrebné víza,  získate ich jednoducho po prílete alebo si rovno podajte pohodlne online vízum: Formulár na vyplnenie ománských víz
Online víza vypĺňajte minimálne týždeň pred plánovaným príletom do Ománu. Pri vypĺňaní formuláru majte pripravenú aj vašu digitálnu fotografiu, ktorú nahráte do systému.

Po zaregistrovaní sa do systému, výbere typu víz a zadaní osobných údajov je žiadateľ vyzvaný zaplatiť vízum platobnou kartou a následne obdrží potvrdenie na zadaný email.

Peniaze:

Domácou menou je ománsky rial – OMR. Je treťou najsilnejšou menou na svete.

Celá krajina je veľmi rozvinutá a v turistických oblastiach na veľa miestach zaplatíte platobnou kartou (menej sú akceptované American express, Diners a podobne). Najviac pochodíte s kartami typu VISA, Master a Maestro. Pokiaľ sa vydáte do tradičnejších oblastí a mimo turistických atrakcii, budete potrebovať miestnu hotovosť. Peniaze v mestách vyberiete z bankomatu, alebo vo väčších mestách a na letiskách vymeníte v zmenárňach. Väčšina hotelov Vám je schopná peniaze vymeniť, poväčšine v menej výhodnom kurze.

Bankovky majú v nominálnej hodnote 1, 5, 10, 20 a 50 riálov, ale aj 100 a 500 baisa. Nájdete tu aj mince v hodnote 5, 10, 20 a 50 baisa. 1 riál sa skladá z 1000 baisa. Slovo rial pochádza z portugalského výrazu real pre menu platnú počas objaviteľských ciest portugalských moreplavcov. Baisa, alebo paisa je výraz označujúci peniaze alebo bohatstvo vo všeobecnosti vo viacerých krajinách Ázie.

Image
OBJAVTE GOLFOVÉ BLAHO

Vaša vysnívaná golfová destinácia, len pre Vás.

image