A T R I P

GOLF RUSKO PETROHRAD

images
Image

Prílet do Petrohradu, transfer z letiska do vybraného hotela . Petrohrad je európsky elegán s nádhernými palácmi, parkmi a riekou Nevou. Petrohrad je o štýle a elegancii vtedajších majiteľov, majstrovstve svetových architektov, ale aj bohatstve samotného architektonického prevedenia. Aj preto je Petrohrad zaradený v UNESCO. Prejdeme sa miestami kde sa prechádzal P.I.Čajkovskij, ale aj Rimskij – Korsakov, či nám všetkým známy A.S.Puškin. Cárske Rusko a jeho história  tu na vás číha na každom kroku. Imperátor Peter Veľký ( nielen svojou výškou),  ale hlavne svojmi činmi – zakladateľ toho výnimočného mesta – Benátok severu, ale aj hlavnej tepny vtedajšieho obchodu. Imperátorka Katarína Veľká – nemka, ktorá prijala pravoslávnu vieru, zvrhla svojho manžela z trónu a milovala Rusko viac ako hociktorý iný rus. No a nakoniec nesmieme zabudnúť na Rasputina, Potemkina, Auróru, či Lenina. Petrohrad bol hlavným mestom Cárskeho Ruska do 1918 roku. Ale doteraz je to hlavné mesto kultúry Ruska. Veď slávny Petrohradský balet či opera nemá vo svete konkurenciu. A ak budete mať záujem, rada vám toto svetové umenie sprostredkujem.

Ubytovanie v hoteli priamo v centre Petrohradu bude rýchle, aby sme nestrácali čas.

Čo vidieť a neobísť:

Kazansky chrám, kde je pochovaný najznámejší poľný maršál Kutuzov, ktorý zvíťazil nad Napoleonom.

Nevsky prospekt a priľahlé parky.  Nevský prospekt – hlavná tepna Petrohradu, Vasiljevskij ostrov so svojimi strelkami, Burzou, no a samozrejme rieka Neva, ktorá má len 28 km a vyteká z Ladošského jazera. Ďalšia zastávka je Zajačí ostrov. Petropavlovská pevnosť je prvým zachytným bodom, kde bol založený v 1703 roku Petrohrad. Prave tu to všetko začalo a práve tu v Petropavlovskom chráme sú pochovaný všetci potomkovia slávneho rodu Romanovcov od 18. storočia. Sfingy a slávna Auróra, ktorej výstrelom sa v 1917 roku veľa zmenilo. Socha Petra Veľkého – Mednyj vsadnik, budova Admirality. a sme pri Chráme svätého Izáka. Chrám navrhol na mieste predchádzajäho dreveného chrámu francúzsky architekt Montferrand. Nesie meno sv. Izáka, ktorý sa narodil v ten istý deň ako Imperátor Peter Veľký a bol jeho patrónom. Možno aj preto stihol Peter Veľký tak veľa urobiť pre Cárske Rusko. Chrám je vyzdobený zvnútra mozaikami, zlatom, mramorom. Chrám Vzkriesenia Krista ( Spas na Krovi), ktorý bol postavený na mieste, kde bol spáchaný atentát na cára Alexandra II. známeho svojimi reformami, čo mu zrejme bolo aj osudné. Architektúra Vám bude pripomínať Chrám Vasilija Blaženého, práve svojimi cibuľovými vežičkami.

Otváranie mostov na rieke Neva. 

Ak budete chciet – Letné sídlo cárskej rodiny, ktoré založil Imperátor Peter Veľky – Peterhof (ruské Versailles). Je to architektonický skvost , ktorýVás očarí. Čaká nás nádherný palác, ešte krajšie parky a pre nás úplne najkrajší výhľad na Fínsky záliv.

Mesto námorníkov – Kronštadt – cez Fínsky záliv – ponad vodu/popod vodu, máte sa na čo tešiť, s tým, že si cestou pozrieme aj zaujímavé morské pevnosti tzv. forty.

Zimný palác/Ermitáž – Tento nádherný architektonický stánok umenia je svetový unikát, má vyše 3 miliónov vzácnych diel majstrov umenia z celého sveta. Prehliadka trvá cca 2,5 hodiny s výkladom, vrátane architektúry Zimného paláca, cárskych apartmánov a cárskych sál, Jordánskeho schodiska.

Carskoje selo – ktoré je známe hlavne Katarínskym palácom so slávnou „Jantárovou komnatou“, ktorej obnovu po záhadnom zmiznutí počas 2. svetovej vojny definitívne dokončili v roku 2003. Pôvodná Jantárová komnata bola darom pruského kráľa Fridricha Wilhema I. Petrovi Veľkému. Mestečko Puškino – letné sídlo ruských cárov dostalo názov po slávnom Puškinovi, ktorý tam študoval na Diplomatickej akadémii.

Plavba po kanáloch-Petrohrad z paluby lode.

Večery – voľný program, resp. podľa želania: cirkus, divadlo, koncert, ruská sauna, boršč, bliny s kaviárom či pelmene na všetky možné spôsoby.

 

Hotel a golf v centre mesta:

  • ubytovanie vo 4*/5* hoteli v centre mesta
  • golf na 3 ihriskách v okolí Petrohradu: Golf Cour Gorki, Golf Cour Petergof, Golf Cour Strawberry fields (najmladsie ihrisko)
  • Driving rande, trolley
  • transfery na ihriská
  • transfery z/na letisko
  • prehliadka mesta + ostatnych pamiatok

Cena : na vyžiadanie

Na poziadanie zabezpečím rezerváciu miest v najlepších reštauráciách v meste, aj program doladíme podl'a požiadaviek skupiny.

 

 

Image
OBJAVTE GOLFOVÉ BLAHO

Vaša vysnívaná golfová destinácia, len pre Vás.

image